Vizyon Takvimi

25 Eylül 2020 Haftası Filmler

2 Ekim 2020 Cuma Haftası

800 The Eight Hundred

800, Çin sinema sektöründe 80 milyon dolarlık benzeri görülmemiş bir bütçe ve 10 yıl boyunca süren çekim ve ön hazırlık çalışmalarının ardından dünyanın en çok beklenen yapımları arasında yer alıyordu. Tamamı IMAX kameralarıyla çekilen ve bu teknolojiye uygun tasarlanan filmde 5000 kişilik bir oyuncu kadrosu yer alıyor.
1937 yılında Şangay’da yaşanan gerçek olaylardan uyarlanan film, Japonya’nın zorlu ve işgalci politikalarıyla mücadele eden Çin’in en önemli direnişlerinden birini konu alıyor.

Yönetmen: Hu Guan
Oyuncular:Zhi-zhong Huang,
Zhang Junyi, Hao Ou
Tür Savaş, Dram
Süre : 2 s 27 d
Vizyon Tarihi: 25 Eylül 2020

Randıman

İstanbul’dan başlayarak Ordu’da devam eden bir hikayeyi anlatan film, özellikle bölgenin önemli geçim kaynağı olan fındığı ön planda tutuyor. İnşaat yapımından, düğüne kadar birçok maddiyat gerektiren işlerin fındık sezonunda yapıldığı Ordu’da, film içerisinde de benzer konular seyirciyi karşılarken, filmde aşk ve sevgi konuları da işleniyor.

Yönetmen: Mehmet Hoşnut
Oyuncular: Cezmi Baskın, Yağmur Ün, Salih Kalyon, Kerim Aydemir, Feriha Eyüboğlu
Tür: Komedi
Süre: 1s 40d
Vizyon Tarihi: 25 Eylül 2020

Ormandaki Cadı
Witches In The Wood

Bir cadı avı hikayesi…
Ormanda kış tatili için bulunan gençler, donma tehlikesi geçirirler. Yaşam mücadelesi veren gençleri dondurucu soğuktan çok daha tehlikeli ve ölümcül anlar beklemektedir.

Yönetmen: Jordan Barker
Oyuncular: Hannah Kasulka, Craig Arnold, Sasha Clements, Corbin Bleu,
Alexander De Jordy
Tür: Korku, Gerilim, Gizem
Süre: 1s 31d
Vizyon Tarihi: 25 Eylül 2020

Ölümsüzlerin Savaşı
The Immortal Wars: Resurgence

Özgürlük savaşı daha yeni başladı. Trikalypse, isyancı lider ve bir özgürlük savaşçısı ekibiyle güçlerini birleştirdi. Şimdi, Dominion’u yıkmak ve onun gerçek yüzünü dünyaya göstermek için birlikte savaşmalılar.

 

 

 

 

Yönetmen: Joe Lujan
Oyuncular: Eric Roberts Mindy Robinson Bill Oberst Jr. Ronnie Nanos
Tür: Fantastik, Aksiyon
Süre: 1s 52d
Vizyon Tarihi: 25 Eylül 2020

Copperfield’ın Çok Kişisel Hikayesi
The Personal History of David Copperfield

Charles Dickens’ın aynı isimli başyapıtından uyarlanan, başrollerini Dev Patel, Hugh Laurie, Tilda Swinton ve Gwendoline Christie’nin paylaştığı hikayede kahramanımız David Copperfield karmakarışık bir dünyada kendi yerini bulmaya çalışırken başına gelmedik kalmıyor. Mutsuz çocukluğunun ardından, hikaye anlatıcılığı ve yazarlıktaki yeteneğini keşfeden David’in yolculuğu, şamatalı ve trajik ama her zaman hayat dolu ve renkli bir serüvene dönüşüyor.

Yönetmen : Armando Iannucci
Oyuncular : Dev Patel Peter Capaldi Hugh Laurie Ben Whishaw
Tilda Swinton
Tür: Komedi, Dram
Süre : 119 Dakika
Vizyon Tarihi: 25 Eylül 2020

Kovan

Almanya’dan gelip Artvin’de arıların dünyasında kendine bir varlık edinmeye çalışan bir kadının (Meryem Uzerli) öyküsünü anlatıyor. Yönetmen Eylem Kaftan’ın yorumu: Kovan, tehdit altında olan doğal kaynaklarımızın modern insana direnmesini anlatan bir çevre filmi.

 

 

 

 

Yönetmen: Eylem Kaftan
Oyuncular : Meryem Uzerli, Feyyaz Duman, Hakan Karsak, Burcu Salihoğlu, Dizem Kaftan
Tür: Dram
Süre: 1s 33d
Vizyon Tarihi : 25 Eylül 2020

Cin Baskını

Cin Baskını, sınıf arkadaşını kıskanan ve onun kötülüğü için uğraşan genç bir kadının yaşadıklarını konu ediyor. Ziynet ve Alev, aynı okulda okuyan iki gençtir. Ziynet, derslerinde oldukça başarılı olduğu gibi insanlarla da güzel ilişkiler kurmaktadır. Alev ise her zaman Ziynet’in gölgesinde kalmıştır.

Yönetmen: Kadir Genç
Oyuncular: Yağmur Çapal Uğur Elaldı Göknil Gök Neslişah Ertürk
Tür: Korku
Süre: 1s 6d
Vizyon Tarihi : 25 Eylül 2020