Mulan Film Analizi

Mulan

Klasik bir Disney animasyonu olan ve 2010 yılında canlı çekim yani live-action tekrar yapımı Alice Harikalar Diyarında ile Disney stüdyoları, animasyon filmlerini birer birer canlı çekimle yeniden uyarlamaya başladı. Bu filmlerden bazıları olan Malefiz, Güzel ve Çirkin, Aladdin, Cinderella, Arslan Kral gibi canlı çekim uyarlaması filmler, çok büyük bütçelerle masal tadında çekilmiş ve dünyada büyük ses getirmiş filmlerdir.
Bu klasikleşmiş yeniden yapım canlı filmin son örneği Mulan filmi de 4 Eylül Cuma günü vizyona giriyor.

6. yüzyılda bir Çin efsanesini konu alan filmde, Hua Mulan adlı bir genç kız, yaşlı ve hasta olan babasının yerine, erkek kılığına girerek orduya katılır. Erkek egemen bir toplumda, kadınların ikinci sınıf bireyler olması ve hep erkeklerin gölgesinde ilerlemek zorunda olduğu bir zamanda, Mulan hikayesinde baş karakterimiz kendini topluma kabul ettirmek için erkek kılığına girmek zorunda kalır, kendisini bir savaşçı gibi eğitir ve orduya katılır.
UIP Filmcilik tarafından dağıtımı gerçekleştirilecek olan filmin süresi 115 dakika. Çinli model, şarkıcı ve oyuncu olan Lu Yenfi’yi Hua Mulan olarak başrolde izleyeceğiz. Lu Yenfi’ye, Doni Yen, Jet Li, Jason Scott, Li Gong ve Udkarş Ambudkar gibi isimler eşlik edecek.
Aksiyon, Drama ve macera türünde olan filmin yönetmenliği Yeni Zelandalı yönetmen Niki Caro tarafından yapıldı.

One thought on “Mulan Film Analizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir