J’accuse An Officer And A Spy

J'accuse An Officer And A SpySubay ve Casus

Bir Fransız yapımı olan J’accuse, An Officer and a Spy -SUBAY VE CASUS 28 Ağustos Cuma günü Türk izleyicisiyle sinemalarda buluşuyor.


2011 yapımı ARTİST filmiyle Oscar kazanan ünlü oyuncu Jean Dujardin ve ödüllü oyuncu, yönetmen ve senarist olan Louis Garrel’in başrolünde olduğu SUBAY VE CASUS bir dönem filmi.
Film, ünlü Fransız yazar Emile Zola’nın SUÇLUYORUM (J’ACCUSE) adlı eserinden uyarlanmış. tarihi Dreyfus Davası’nı anlatıyor.
1895 yılında Fransız ordusunda görevli genç musevi subay Alfred Dreyfus (Louis Garrel), Almanya’ya bilgi sızdırmakla suçlanır ve casusluk yaptığı gerekçesiyle tek başına kalacağı ıssız Şeytan Adası’nda ömür boyu hapis cezasına çarptırılır.
Askeri istihbarat biriminin başındaki albay Georges Picquart bilgi sızıntısının devam ettiğini keşfettiğinde, subay Dreyfusun boş yere suçlandığını farkeder ve böylelikle kendisini yalanlarla dolu tehlikeli bir labirentin içinde bulur.

Filmin Oscar’lı ünlü yönetmeni Roman Polanski SUBAY VE CASUS filmiyle Venedik’te Büyük Jüri ve FIPRESCI yani Uluslararası Film Eleştirmenleri Federasyonu ödüllerini kazandı.
ROMAN POLANSKI’yi hatrlayacağınız ünlü filmlerinden bazıları:
9. KAPI PİYANİST CHINATOWN
Filmin süresi 120 dakika ve dağıtımını CJ Entertainment gerçekleştirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.