FDA Film Hizmetler

FDA Film
Hizmetlerimiz

Sinema Kontrol Hizmeti

FDA Film, yurt çapında ve Kıbrıs’ta konuşlanmış eğitimli ve deneyimli kadrosu ile film sektörünün ulaştığı tüm yerleşimlerde hizmet vermektedir.

Film dağıtımcıları, film ithalatçıları ve film yapım şirketlerine çözüm ortaklığı sunarak, sinemalarda gösterilen vizyon filmleri için sinema kontrol ve hasılat denetimleri hizmetlerini gerçekleştirmektedir.

Sinema Kontrol Hizmetlerimiz :
 • Hasılat Kontrolleri
 • Fragman Takibi
 • Reklam Takibi
 • Görsel Materyal Kontrolleri
 • Seans ve Salon Kontrolleri
 • Kapasite tespit çalışmaları
 • Açık kimlik ile yapılan diğer kontroller

Basın Gösterimi Gala Ön Gösterim Şirket İçi Gösterim Kopya Koruma

FDA Film, filmlerin vizyon tarihinden önce yapılacak gala, basın ve promosyon gösterimleri için kopyanın her türlü güvenliğini sağlar.

Filmin kopya koruması, salonda devam eden film gösterimi boyunca özel ekipmanlar eşliğinde, salonlarda ve projeksiyon odalarında görevlendirilen güvenlik ekibi ile gerçekleştirilmektedir. Film gösterimleri süresinde, film sahnelerinin her türlü görsel ve işitsel olarak kopyalanması engellenir.

Ön Gösterim Organizasyonları

Gala ve ön gösterim karşılama ekibi ile özel gösterimleriniz güvenilir bir kadronun elinde olacak.

FDA Film, filmlerin vizyon tarihinden önce yapılacak basın ve promosyon gösterimleri için film kopyasının her türlü güvenliğini sağlar. Özel eğitimli güvenlik kadrosu ile salonlar ve projeksiyon odalarında çeşitli önlemler alınarak kopya tam olarak korunur.

Yine kopya koruma tedbirleri adı altında yapılan organizasyonlarda  gösterim öncesi misafir karşılama, isim kontrolleri  gerçekleştirilir.

Organizasyonun aşamaları aşağıdaki gibidir:

 • Ön gösterimi yapılacak filmin kopyasının ilgili sinemaya sevkiyatı
 • Denetimli Misafir Karşılama
 • Hosteslik Hizmetleri
 • Film gösterimi boyunca salon ve kopya güvenliğinin sağlanması
 • İlgili film kopyasının gösterim sonunda depoya sevki.

Kopya Taşıma Hizmeti

cinema strip, movie, film

FDA Film, çözüm ortağı olduğu film yapım ve dağıtım şirketleri adına ön gösterimler, basın gösterimleri ve diğer toplantılar için ihtiyaç doğrultusunda depo-sinemalar arasinda kopya sevkiyatı yapmaktadır.

 Aynı zamanda Telif Hakları Genel Müdürlüğü ve ilgili depolar arasında da kopya taşıma hizmeti verilmektedir.                 

Korsan Gösterim Takipleri

pirate-movie

FDA Film, hizmet verdiği yapım ve dağıtım şirketlerine ait vizyon ve/veya vizyon sonrası filmler için izinsiz olarak düzenlenmiş ve/veya düzenlenecek olan toplu gösterimler ile alakalı olarak araştırmalar yapar, gösterim bilgilerini toplar ve ilgili şirkete izinsiz toplu gösterimle ilgili tüm bilgileri raporlar. 

Rapor sonucu ilgili filmin telif hakkı sahibi FDA Film’in müdahil olmasını istediği durumlarda her türlü gösterim durdurma, telif hakkı takibi vs. işlemler için FDA Film, telif hakları alanında uzman avukat kadrosu ve denetmenleri ile aksiyon almaktadır.

Denetimci Adayları

Sinema Denetmenliği başvurusu yapmak için aşağıdaki formu doldurunuz. Mesajınıza mutlaka hangi şehir ve ilçe için başvurduğunuzu yazınız.

Detaylı Bilgi İçin