Exil Yabancı

Exil Yabancı

BABAM filmiyle tanıdığımız başarılı yönetmen Visar Morina, 5 yıl aradan sonra çok güçlü bir filmle geri döndü. Ülkesinin Oscar adayı olan YABANCI (EXIL), prömiyerini Sundance’te gerçekleştirirken, gösterimini yaptığı Berlin Film Festivali’nde de izleyicilerin beğenisini kazandı.

Berlin Film Festivali’nde de izleyicilerin beğenisini kazandı.

Filmin başrollerinde ise Oscar adayı Toni Erdmann filmindeki rolüyle birçok ödül alan Sandra Hüller ve Dogs of Berlin dizisinden tanıdığımız, hayran bırakan performansıyla Misel Maticevic var.

Çalıştığı yerde her gün kötü bir sürprizle karşılaşan Cafer evinin önünde de ölü bir fare bulur ve bunu iş yerinden birinin yapmış olabileceğini düşünür. Bir ilaç firmasında çalışan Cafer, işe girerken fareler konusundaki hassasiyetini söylemiştir. Gittikçe herkesten şüphelenmeye başlayan Cafer,  Almanya’da yaşayan bir Kosovalı olduğu için iş yerindeki arkadaşları tarafından da ayrımcılığa uğradığını düşünür. Alman olan eşi ona ayrımcılık yapılmadığını, iş arkadaşlarının onu sadece sevmediğini söylese de, Cafer’i her gün başka  bir sürpriz beklemekte ve her gün bir öncekinden daha da zor geçmektedir.

Künye:

Yapım Yılı: 2020

Filmin Türü: Dram
Yönetmen: Visar Morina
Oyuncular:
Sandra Hüller, Misel Maticevic, Rainer Bock, Thomas Mraz


 

Vizyon Tarihi

 6 Kasım 2020

Süre:  2s 1d

Ülke: Almanya, Belçika

Türkiye Dağıtım
CJ Entertainment Turkey

 Exile
(2020) on IMDb