Ceviz Ağacı Altın Koza’da En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü Aldı

27. Adana Altın Koza Film Festivali filmlerini konuşmaya devam ediyoruz.
“Ceviz Ağacı” filmi Faysal Soysal’ın yönetmenliğinde çekildi. Soysal, Ceviz Ağacı filmiyle kadın cinayetlerine vurgu yapıyor.

Sinema eleştirmeni Ali Ulvi Uyanık Ceviz Ağacı filmini artısıyla eksisiyle değerlendirdi.

Hayati, yazma yeteneği körelirken evliliği de çökmekte olan bir yazardır. Annesinin bahçesindeki kurumuş ceviz ağacını diriltmeyi takıntı haline getirmiştir. Babasının ölüm sebebini ve geçmişi kurcaladıkça yalnızlığı daha da derinleşir. Karısı Yaprak’ın başkasıyla ilişkisi olduğunu bilse de sinik ve pasif kişiliğinden dolayı ciddi bir tepki gösteremez.

Her şey ters giderken yakın arkadaşının nişanlısı Serap ile tanışır. Zamanında âşık olduğu kıza benzeyen Serap, yazma konusunda Hayati’ye ilham verir. Bu sırada, ceviz ağacı da tomurcuklanmaya başlar.

Hayati, annesinin ölümü ve karısının başkasıyla kaçışından sonra kontrolü kaybeder. Evinde çıkan yangından sonra kasabayı terk eder. Birkaç gün sonra, polis gölde yanmış bir kadın cesedi bulur. Hayati karısını öldürmekle suçlanır. Masum olmasına rağmen iddiaları kabul eder. Festivalde Ceviz Ağacı filmindeki rolüyle en iyi erkek oyuncu ödülünü Serdar Orçin aldı.

 

Künye:

Yönetmen: Faysal Soysal

Yapım: Balkon Film

Ouuncular: Serdar Orçin, Sezin Akbaşoğulları, Kübra Kip, Mert Yavuzcan,
Şebnem Dilligil, Rıza Akın

Yapım Yılı: 2019

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir